Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý titul SHL vo svojej desiatej sezóne pre FARMÁROV

17. 2. 2015

 

 

Prvý titul SHL

vo svojej desiatej sezóne pre FARMÁROV

 

0.jpg

 

Vo štvrtok 12. februára 2015 sa odohral štyridsiaty a zároveň posledný zápas Skalickej hokejovej ligy (SHL) v sezóne 2014/2015, takže môžme bilancovať.

 

Ešte predtým si však pripomeňme, že obidve senické mužstvá sa pred začiatkom tejto sezóny rozhodli nepokračovať v novodobej Horskej lige (pričom v sezóne 2013/2014 mužstvo AUTOGAMES skončilo prvé, AVOKADO posledné) a tak o titul teraz bojovalo len zvyšných päť družstiev.

 

1.png

 

Po troch šiestych, štyroch piatych a dvoch štvrtých miestach vo svojej desiatej sezóne svoj prvý titul v dvanástom ročníku SHL zaslúžene získali Farmári. S odstupom piatich bodov za majstrom druhé miesto v konečnej tabuľke obsadili Dreváci, ktorí naopak o štyri body nakoniec odskočili tretím Veteránom. Veľmi zaujímavý, tesný a až do ich posledného vzájomného zápasu napínavý bol tentoraz boj o štvrtú "zemiakovú" predposlednú priečku, ktorú si pri rovnakom celkovom počte bodov napokon vďaka lepšej bilancii vzájomných zápasov vybojoval Grafobal a INA skončila piata.

 

2.jpg

 

Najproduktívnejšími hráčmi ligy boli páni Čársky, Martin Ivičič, Košturík, najlepšími strelcami Čársky, Holaza, Košturík a najviac prihrávok v poslednej sezóne svojim spluhráčom pripravili Martin Ivičič, Košturík, Vlk.

 

Aj keď len na pár zápasov, tak aj túto sezónu našu ligu svojou účasťou v mužstve Veteránov poctila legenda svetového hokeja a skalický rodák Žigo Pálffy, pričom pevne veríme, že aj v najbližších ročníkoch bude ešte dlho jeho súčasťou a ozdobou zároveň.

 

3.png

 

Dovoľte, aby som v mene vedenia súťaže (už naposledy v doterajšom dlhoročnom zložení ;-) zagratuloval víťazovi k zisku jeho prvého titulu, opäť sa poďakoval všetkým "zúčastneným" za takmer hladký priebeh uplynulej sezóny a zároveň všetkým poprial príjemnú "letnú prípravu" na nasledujúci trinásty ročník "2015/16" Skalickej hokejovej ligy (SHL).

-am-

 

4.png