Choď na obsah Choď na menu
 


RE: Kontumácia

31. 3. 2010

Obrázok

 

 

   

RE: Kontumácia

 

Dobrý deň,

 

v prílohe správy som dostal informáciu o zápase medzi Grafobalom a Veteránmi. Môžem len potvrdiť, že s blížiacim sa záverom súťaže SHL, mnohí hráči aj z iných mužstiev akoby by zabudli, že ide iba o šport/zábavu a nie „reprezentáciu“. Rozhodca nie je vševed aby všetko videl a počul, veď je tam sám a určite to robí tiež iba pre to, že ho to baví. Za to aby zápas prebiehal v duchu pravidiel sú zodpovední v prvom rade hráči a potom kapitán mužstva – v žiadnom prípade nie rozhodca. Aby však toto bolo realizovateľné je potrebné aby vedenie SHL a kapitáni mužstiev jednoznačne deklarovali, že to takto chápu a posunú túto informáciu aj svojim hráčom.

 

SHL je veľmi kvalitná súťaž, za čo patrí vďaka organizátorom súťaže a vedeniu SHL,  ktorá sa dostala podľa mňa na vysokú úroveň a nemôže dopustiť aby úroveň súťaže upadla z dôvodu niektorých hráčov, ktorí nepochopili jej zmysel.

 

Moje návrhy:

 

1.      Z každého incidentu by mal byť spravený oficiálny zápis vedením SHL a podpísaný kapitánmi mužstiev (preto priložený súbor považujem za informáciu, je to veľmi subjektívne).

 

2.      Akékoľvek fyzické napadnutie alebo náznak riešiť vylúčením hráča do konca súťaže SHL v danom ročníku a pri opakovanom napadnutí vylúčením zo SHL – navždy (doplniť takto stanovy súťaže).  

 

3.      Kontumáciu zápasu dávam na zváženie, nech sa k tomu vyjadria aj ostatní kapitáni mužstiev. Podľa mňa by sa to malo posudzovať podľa prípadu a nie vždy by malo byť mužstvo takto potrestané.

 

S úctou

 

Miloslav Jelenský

NAFTA a.s. 

 

 

Súvisiace príspevky:

 

www.shl.estranky.sk/clanky/aktuality/kontumacia_-ktorej-predchadzala-inzultacia

 

www.shl.estranky.sk/clanky/kniha-navstev/kniha-navstev