Choď na obsah Choď na menu
 


Sezóna SHL 2009/10 pokračuje zápasmi playoff

17. 2. 2010

 

Obrázok

 

Sezóna SHL 2009/10

pokračuje zápasmi playoff.

 

         Máme za sebou boje v základnej časti a je celkom zaujímavé porovnanie aktuálneho poradia mužstiev s poradím minuloročným pred playoff.

 

            V tabuľke jasne a zaslúžene (s novými dresmi :-) na jej čele “trónia” Veteráni, ktorí takto pred rokom boli “len” na tretom mieste, Avokado na druhom mieste si polepšilo o dve priečky, zrejme najvyššie v tabuľke smerom nahor vyletela tretia Nafta a naopak minulú sezónu druhý Grafobal sa s len “odretými” ušami nakoniec zachránil v hre o titul.

            Takže ako stále vyplýva z propozícií tejto súťaže do playoff o prvé miesto nastupujú prvé štyri mužstvá s nasledovnými bonusmi: Veteráni - 3 body, Avokado - 2 body, Nafta - 1 bod a Grafobal bez bodu.

 

            Prekvapením doterajších bojov je až momentálne piate miesto Drevákov – minuloročného víťaza (aj) základnej časti, Farmári síce tento rok na šieste miesto klesli z miesta piateho, no ešte pred predposledným odohratým zápasom pred playoff boli na štvrtej priečke o čo sa nečakane zaslúžili práve aj tento rok posledné miesto “obhajujúci” Vaillant.

Posledné tri mužstvá do playoff o piate miesto takisto nastupujú s bonusmi zo základnej časti: Dreváci - 2 body,, Farmári - 1bod a Vaillant - 0 bodov.

 

No a pri pohľade na štatistiky kanadského bodovania jednotlivcov v posledných dvoch sezónach možno veľmi ľahko nájsť hlavnú príčinu vyššie uvedenej “rošády”, spôsobenej najmä príchodom nových kvalitných hráčov (Balát, Penák, Čarský, Hanka,…), vďaka ktorým sa zároveň celá naša súťaž stáva opäť kvalitnejšou a vyrovnanejšou.

 

Aj v tohtoročnom playoff prajem všetkým mužstvám veľa úspechov a najmä zábavy!

 

-am-